30 Kasım 2015 Pazartesi

Kitap Tanıtımı: Konuş Benimle - Laurie Halse AndersonKitabın Adı: Konuş Benimle
Özgün Adı: Speak
Yazar: Laurie Halse Anderson
Çeviren: Duygu Yücel
Sayfa Sayısı: 304
Türü: Genç Yetişkin, Gerçekçi Kurgu
Yayınevi: GO! Kitap


Konuşmak gittikçe zorlaşıyordu. Boğazım sürekli acıyor, dudaklarım kuruyordu. Geceleri uyurken çenemi o kadar sıkıyordum ki sabahları başım ağrıyordu… Ne zaman annemle, babamla ya da öğretmenlerden biriyle konuşmaya çalışsam ya kekeliyor ya da donup kalıyordum. Sorunum neydi benim? 
Melinda Sordino’nun bir sırrı var. Ama sırrını paylaşabileceği kimsesi yok. Bütün arkadaşları, hatta tanımadığı insanlar bile ondan nefret ediyor. Ve günden güne içine kapanan Melinda, çareyi susmakta buluyor. Yalnızlaştıkça susuyor, sustukça yalnızlaşıyor. Ta ki O ŞEY’den kaçıp saklanamayacağını, O GECE’yi unutamayacağını anlayana dek…

5 ay gibi kısacık (!) bir aradan sonra dönüşümü beklentilerimi oldukça yükselten bir kitapla yapıyorum. Ülkemiz dışında oldukça ilgi görüp 16 farklı dile çevrilen, bir de yıllar önce başrolde Kristen Stewart ile filmi çekilen bir kitapmış Konuş Benimle. Fakat gelin görün ki, ben ismini bu turdan önce duymadım. Goodreads'te daha hiç rastladığımı hatırlamıyorum. Çok şey kaçırdığımı hissediyorum, bu yüzden de kitabın elime geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum. *-* Umarım beklentilerimi karşılar.

Buyrun bu da kitabın ön okuması: 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder